Naši vodnikiDamjan

Programe sofinancirajo:Koledar
June 2023
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Miro Cerar – slovenski olimpionik!

Vabilo

ŠD SOKOL BEŽIGRAD pripravlja kulturnoizobraževalni večer z naslovom

MIRO CERAR – slovenski olimpionik

v petek, 28. marca 2014, ob 20.15

v ogrevalni dvoranici ŠD Sokol Bežigrad

Trg 9. maja 1, vhod iz jame.

Miroslav Cerar je po Leonu Štuklju najuspešnejši slovenski telovadec in eden najuspešnejših slovenskih športnikov vseh časov; osvojil je dve zlati medalji na olimpijskih igrah, šest medalj na svetovnih prvenstvih (od tega dve zlati) in 21 medalj na evropskih prvenstvih (od tega 10 zlatih). Sedaj deluje v mnogih uglednih tujih in domačih združenjih; povsod si prizadeva za vrednote v športu in v družbi. Tako spet dviguje ugled Slovenije v tujini in spodbuja vsakršno pozitivnost v domovini.

Člani našega društva smo vedno z občudovanjem spremljali njegove nastope. Sedanji bežigrajski veterani smo se v mladosti z njim videvali tudi na treningih v študijski telovadnici, kamor smo lahko občasno prihajali preko znanstva med našima trenerjema Dergancem in Gregorko. Še bolj pa smo se medsebojno spoznali v zadnjih letih, ko smo se z Mirotom pogosto srečali ob naših aktivnostih na gimnastični in sokolski zvezi Slovenije. Ko smo ga poprosili, je brez oklevanja je pristal, da pride k nam na obisk – veselimo se srečanja z njim.

VABLJENI !                                                                  

Leave a Reply